Victorie categorică pentru Atletic Olimpia Gherla în meciul cu Arieşul Mihai Viteazu

Atletic Olimpia Gherla a obținut o victorie categorică în meciul disputat contra formației Arieşul Mihai Viteazu, scor 5-0 și astfel, ajuge pe prima poziție a clasamentului Ligii a IV-a, cu 12 puncte.

Meciul care a avut loc pe stadionul “Olimpia” a fost dominat clar de gazde care au reușit să se impună în ambele reprize. Primul gol al partidei a fost înscris de către Bondor, în minutul 20. Celelalte patru goluri au fost marcate în repriza a doua de către Bondor, Rus (două goluri) și Mureșan.

În următoarea etapă, Atletic Olimpia Gherla va întâlni formația Armenopolis Gherla. Meciul va fi disputat miercuri, începând cu ora 17:00.