Accident la Bunești: o șoferiță a fost extrasă din mașină de pompieri după ce a ieșit de pe carosabil

O femeie de 46 de ani a ajuns la spital în urma unui accident rutier produs marți dimineață, 2 iunie, în apropierea localității Bunești, după ce autoturismul pe care îl conducea a ieșit în afara părții carosabile.

Potrivit informațiilor transmise de Inspectoratul pentru Situații de Urgență Cluj, pompierii din cadrul Punctului de Lucru Gherla au intervenit la fața locului în jurul orei 05.00. Salvatorii au găsit un autoturism ieșit de pe carosabil, iar șoferița nu a reușit să iasă singură din mașină.

Pompierii au extras femeia în siguranță și au predat-o echipajelor medicale sosite la intervenție. Ulterior, aceasta a fost transportată la spital pentru investigații suplimentare și tratament de specialitate.

La misiune au participat o autospecială cu modul de descarcerare, o ambulanță SMURD și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean.

Conform Inspectoratului de Poliție Județean Cluj, femeia, în vârstă de 46 de ani, este din județul Bistrița-Năsăud și se deplasa spre municipiul Cluj-Napoca în momentul producerii accidentului. Din primele cercetări reiese că aceasta ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, în împrejurări care urmează să fie stabilite de anchetatori.

Șoferița a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate cauzele și condițiile în care s-a produs evenimentul rutier.

Distribuie articolul

Lasă un comentariu